خانه / خبرگزاری مهر / صندوق احیا خانه رمدانی ساری را به سرمایه‌گذار بخش خصوصی تحویل داد

صندوق احیا خانه رمدانی ساری را به سرمایه‌گذار بخش خصوصی تحویل داد

به‌گزارش خبرگزاری مهر به‌نقل از روابط‌صندوق احیا و بهره‌برداری اماکن فرهنگی و تاریخی مراسم تحویل و تحول خانه رمدانی مازندران با حضور کارشناسان اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری این استان، سرمایه‌گذار بخش خصوصی و نمایندگان صندوق احیا انجام شد.

بازگشایی پاکت «ج» این بنای تاریخی چندی پیش در کمیسیون مزایده‌های صندوق احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی انجام شد و با اعلام نام برنده و پس از طی مراحل قانونی این بنا تحویل محسن عزیزی، به‌عنوان برنده مزایده این بنای تاریخی شد.

این بنای تاریخی به مدت ۱۰سال واگذار و هفت ماه نیز برای مرمت آن در نظر گرفته شده است، هزینه اولیه مرمت این بنا ۲۵۰میلیون تومان و اجاره ماهیانه برای این بنا ۴میلیون و ۱۰۰هزار تومان تعیین شده است.

خانه رمدانی یکی از ابنیه تاریخی شایان توجه با قدمت قاجاری است که در مرکز استان مازندران قرار دارد.

این بنا در ۶۰۰ مترمربع با پیشینه‌ای از دوره قاجار در بافت قدیم شهر ساری و در محله آب‌انبار نو قرار دارد. این عمارت متشکل از دو ساختمان و یک حیاط مرکزی است.

بنای دوطبقه‌ای که در جلو قرار دارد با سردری زیبا در واقع نقش ورودی و هشتی بنا را ایفا می‌کند. این فضا برای استراحت مراجعه‌کنندگان و انجام اموری که نیاز به وارد شدن به خانه را نداشته در نظر گرفته شده و اتاق‌های طبقه فوقانی با تزئینات زیبای چوبی، پنجره‌های ارسی و نورگیرهای گچی محل اسکان مهمانان بوده است.

بنای تاریخی خانه رمدانی در استان مازندران، شهر ساری، خیابان انقلاب، کوچه آب‌انبار نو واقع شده است.

مطلب مشابه

تبریز میزبان کنفرانس باستان‌شناسی و مرمت در جاده ابریشم می‌شود

تبریز میزبان کنفرانس باستان‌شناسی و مرمت در جاده ابریشم می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، دور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<script>